14 березня на черговому засідання Національної комісії з радіаційного  захисту населення України було розглянуто надважливе питання, яке з 24 лютого 2022 року привертає увагу не лише керівництва країни, але й хвилює населення країни (з яким найчастіше звертаються до НКРЗУ): робота атомної енергетики України у військовий час.

Голова Комісії Олександр КОПИЛЕНКО зазначив, що «Сфера роботи нашої Комісії – це безпека населення. І все, що відбувається з ядерними об’єктами це і є безпека населення».

16 березня 2023 року президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та Міністр енергетики України Герман Галущенко відвідали з робочим візитом єдине в Україні унікальне виробництво, де виготовлятимуть компоненти ядерного палива для вітчизняних атомних енергоблоків.

З настанням весни збільшуються ризики виникнення пожеж.

Додається ще й той фактор, що значна частина території лишається замінованою, частину необхідної техніки та обладнання російські окупанти розтрощили, частину – викрали та вивезли за кордони України.

Забезпечити необхідне протипожежне обладнання допомагають вкладники Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля (РМСЧ), що управляється ЄБРР.