Вже другий двостінний екранований пенал (ДСЕП) завантажено відпрацьованими ядерним паливом (ВЯП). Для цього протягом останніх днів листопада зі старого сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1) перевезено 93 тепловидільні збірки (ВТВЗ). Кожну зі збірок, відповідно до технології поводження з ВЯП ЧАЕС, розділено на пучки, встановлено в паливні патрони і розміщено у ДСЕП.

Протягом двох наступних тижнів персоналом, відповідальним за поводження з ВЯП на ЧАЕС, буде виконано герметизацію ДСЕП: заварювання внутрішньої кришки, газову і вакуумну осушку, заповнення пеналу гелієм, герметизацію внутрішньої кришки, заварювання зовнішньої кришки, заповнення простору між оболонками ДСЕП гелієм та герметизація зовнішньої кришки пеналу.

В процесі виконання всіх етапів цього процесу проводитиметься постійний контроль якості герметизуючих зварних з'єднань шляхом візуального контролю і капілярного контролю зварних швів. Після заповнення ДСЕП гелієм також відбудеться контроль герметичності внутрішньої і зовнішньої обичайок ДСЕП.

Нагадаємо, що перший ДСЕП було завантажено в бетонний модуль зберігання СВЯП-2 18 листопада поточного року. Станом на 1 грудня зі СВЯП-1 на СВЯП-2 перевезено вже 186 ВТВЗ.

Інформація: Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»