Громадське обговорення тривало з 31 липня по 31 серпня 2020 року. Протягом вказаного періоду проведено цикл зустрічей з громадськістю регіону розташування Запорізької АЕС з питань обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №5: за рішенням органів державної влади та місцевого самоврядування населених пунктів зони спостереження ВП ЗАЕС були підготовлені і проведені 9 зустрічей з громадськістю в форматі громадських слухань, на яких були присутні 322 особи.

Зустрічі були проведені з мешканцями міст Дніпрорудне, Енергодар; сіл Новодніпровка, Нововодяне, Дніпровка; мешканцями Кам'янсько-Дніпровського, Великобілозерського, Нікопольського районів; Мирівської об’єднаної територіальної громади.

В ході зустрічей з громадськістю регіону розташування ВП ЗАЕС фахівцями була проведена масштабна роз'яснювальна робота з питань безпеки продовження терміну експлуатації п’ятого енергоблока. На зустрічах були представлені доповіді за всіма напрямами, що можуть цікавити громадськість: реконструкція та модернізація обладнання, розробка та склад звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №5, радіаційний контроль навколишнього середовища району розташування станції, природоохоронна діяльність ВП ЗАЕС. Також представники станції відповіли на всі питання, що надійшли від учасників заходів.

Наболілим питанням в учасників зустрічей залишається соціальний захист населення регіону розташування ВП ЗАЕС. Під час зустрічей неодноразово звучало питання стосовно можливого збільшення тарифу на електроенергію.

Крім соціальних питань, присутніх на зустрічах цікавили питання безпечної експлуатації енергоблоків, безпеки використання палива компанії Westinghouse, безпеки поводження з відпрацьованим ядерним паливом, функціонування вдосконаленого комплексу з переробки РАВ, оповіщення населення зони спостереження в разі надзвичайних ситуацій, подальшого розвитку атомної енергетики України.

За результатами проведених заходів буде підготовлений Звіт про проведення зустрічей з громадськістю регіону розташування ВП ЗАЕС, ознайомитися з яким зможе кожен бажаючий на сайті Запорізької АЕС у розділі Діяльність / Продовження експлуатації / Документи / ЗАЕС-5.

Рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока №5 ВП ЗАЕС буде приймати Держатомрегулювання України після вивчення та затвердження «Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №5 ВП ЗАЕС».

З метою залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан навколишнього середовища, надання можливості вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади Держатомрегулювання проведе публічне громадське обговорення питання можливості продовження терміну експлуатації ядерної установки - енергоблока №5 Запорізької АЕС.

В рамках обговорення будуть проведені заключні громадські слухання Держатомрегулювання за участю ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо проєкту рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока №5 ВП ЗАЕС.

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 01 вересня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 23%.