Надрукувати
Категорія: Новини

Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій ПЛАЧКОВ передав першому заступнику Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдану Боруховському окремий дозвіл № ЕО 001002/1/15 від 25.08.2020 р. на право провадження діяльності ДСП «Чорнобильська АЕС» з введення в експлуатацію ядерної установки - проміжного Сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2).

Передача відповідного дозволу відбулася за участю Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Сергія Калашника, в. о. генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС» Володимира Пєскова та представників Служби безпеки України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Головного управління Національної гвардії України, Європейського банку реконструкції та розвитку, Holtec International.

Рішення про видачу окремого дозволу було ухвалене регулюючим органом, ураховуючи позитивні результати:

«Сьогодні ми робимо суттєвий крок, спрямований на зміцнення безпеки використання ядерної енергії, адже початок робіт із введення в експлуатацію СВЯП -2 дозволить не тільки підвищити рівень безпеки зберігання відпрацьованого ядерного палива, а і активізувати роботи зі зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС», - наголосив у своїй промові Григорій ПЛАЧКОВ та подякував усім причетним за залучення, реалізацію й неосяжну підтримку у створенні цього високотехнологічного об’єкту.

Відзначив у своїй промові, регулятор, та подякував за допомогу у реалізації усіх проєктів на майданчику Чорнобильської АЕС, спрямованих на вирішення питань та підвищення безпеки використання ядерної енергії, Європейський банк реконструкції та розвитку та країн-донорів Рахунку ядерної безпеки.

Зі сторони міністерства, Богдан Боруховський відзначив вагомий результат злагодженої і командної роботи усіх сторін, який сприятиме забезпеченню екологічної безпеки у зоні відчуження та подякував усім за успішну реалізацію проєкту, протягом більш як 20 років.