29 жовтня з офіційним візитом Чорнобильську АЕС відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні пан Етьєн де Понсен та аташе з економічних питань пані Матільда Аржаковскі.

Під час візиту делегація зустрілася з керівництвом Державного агентства України з управління зоною відчуження і ДСП «Чорнобильська АЕС», а також відвідала НБК.

Пан Посол висловив величезне захоплення грандіозністю і масштабністю нового безпечного конфайнмента, а також силою духу та професіоналізмом всіх тих, хто був причетний до його проєктування та будівництва.

Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Сергій Калашник подякував Надзвичайному і Повноважному Послу Франції в Україні пану Етьєну де Понсену за ефективну та всебічну підтримку України у вирішенні Чорнобильських проблем.

«Будівництво НБК – успішний приклад реалізації міжнародного проєкту, який дозволив на 100 років надійно захистити людство та довкілля від впливу зруйнованого 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. Дякуємо Французькій Республіці, яка була вкладником Чорнобильського Фонду «Укриття», а також консорціуму NOVARKA, у які входять французькі компанії Vinci Construction Grand Projects та Bouygues Construction, що будували НБК», – наголосив очільник ДАЗВ Сергій Калашник.

Перший заступник генерального директора ДСП ЧАЕС Валерій Сейда також висловив вдячність Послу Франції в Україні пану Етьєну де Понсену за багаторічну і дієву підтримку у подоланні наслідків аварії на ЧАЕС та перетворенні об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.