29 червня 2020 року о 14:19 дією захисту відбулось відключення вимикачів високої напруги 750кВ з переведенням генератора блока №3 Запорізької АЕС на власні потреби. Відключилась високовольтна лінія 350кВ Южно-Донбаська «Зоря-А». Розвантаження блока відбулося згідно з проектним алгоритмом. Алгоритм спрацьовування захисту з відключенням вимикачів високої напруги співпадає з алгоритмом дії захисту при підвищенні частоти мережі більше 50,5 Гц.

Порушень меж і умов безпечної експлуатації, змін радіаційного стану на майданчику ЗАЕС не було. О 15:07 29 червня блок було знову підключено до мережі. Наразі на ЗАЕС створено комісію для з’ясування причин спрацьовування захисту.

На даний момент працюють три енергоблоки Запорізької АЕС. Сумарна потужність генераторів - 2510 МВт. На енергоблоці №4 ЗАЕС триває 61 доба планового капітального ремонту, на енергоблоці №5 ЗАЕС - 76 доба планового середнього ремонту, енергоблок №1 ЗАЕС знаходиться в резерві.

Радіаційний фон в районі розташування Запорізької АЕС, а також у санітарно-захисній зоні (це територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) станом на 30 червня 2020 року становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природним значенням радіаційного фону. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.