Надрукувати
Категорія: Новини

Для забезпечення безпечного зберігання «історичних» радіоактивних відходів, на ПЗРВ «Буряківка», який розташований у зоні відчуження, було створено спеціальний майданчик для цього типу відходів.

За словами т.в.о. Голови ДАЗВ Катерини Павлової, виконання цих робіт відбувається за активного сприяння Трастового фонду НАТО та у рамках державної комплексної програми поводження з радіоактивними відходами і забезпечення екологічної безпеки, як важливої складової системи національної безпеки України.

Державне агентство України з управління зоною відчуження визначено відповідальним виконавцем за реалізацію заходів з мінімізації наслідків діяльності в частині перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР, та реабілітації території сховищ радіоактивних відходів.

Зокрема, за сприяння Трастового фонду НАТО за цим напрямком було успішно реалізовано проєкт з вилучення радіоактивних відходів зі сховища «Вакуленчук», що на Житомирщині. Усі радіоактивні відходи вилучено та перевезено до спеціалізованих ліцензованих сховищ. А саме, для довготермінового зберігання на Київському спецкомбінаті, а також для захоронення на ПЗРВ «Буряківка» у зоні відчуження.

На цей час на стадії реалізації знаходиться другий проєкт «Ліквідація могильника радіоактивних відходів, які зберігаються на об’єкті «Цибулеве», що на Кіровоградщині. Проєкт виконує компанія ТОВ «НТ-Інжиніринг», яка отримала відповідний дозвіл на переробку та перевезення РАВ із цього об’єкта.

«Ефективна реалізація проєкту «Цибулеве» дозволить зменшити соціальну напругу у місті Дніпро, адже саме на спеціалізований комбінат у цьому місті, на старті проєкту, було заплановано перевезти частину радіоактивних відходів, які будуть вилучені. Зараз, усі радіоактивні відходи із цього об’єкта будуть перевезені на спеціалізовані та ліцензовані майданчики, що знаходяться у зоні відчуження», - наголосила т.в.о. Голови ДАЗВ Катерина Павлова.