Надрукувати
Категорія: Новини

30 січня Хмельницьку АЕС відвідали представники Шведського та Норвезького агентства з ядерної та радіаційної безпеки з питань реалізації проекту технічної допомоги. До складу делегації увійшли також представники Енергоатома та корпорації «ТСМ Груп» - головного проектанта.

У рамках візиту іноземні партнери оглянули кінцевий результат спільного проекту – новозбудований та оснащений центральний пульт системи фізичного захисту, який введений у дослідну експлуатацію і відповідає всім сучасним вимогам. «Це проект, який ми багато років намагалися реалізувати і завдяки допомозі іноземних партнерів, вдалося пришвидшити його впровадження», - зазначив заступник генерального директора з фізичного захисті і режиму ВП ХАЕС Олег Редзинець.

За словами головного проектанта, президента корпорації «ТСМ Груп» Олександра Охріменка, в минулому році такий проект реалізовано на Южно-Українській АЕС і завдячуючи досвіду його вдалося впровадити у стислі терміни й на ХАЕС.

У будівлі знаходиться центральний пульт та приміщення для навчання персоналу, яке використовуватиметься і для засідань антикризового штабу у рамках антитерористичних навчань. Сучасний центральний пульт системи фізичного захисту дозволить мінімізувати вплив людського фактора, вдосконалити рівень фізичного захисту та ядерної безпеки на Хмельницькій АЕС. Керівник служби фізичного захисту висловив впевненість, що центральний пульт системи фізичного захисту буде введено у промислову експлуатацію в поточному році.

Як зауважив шведський представник Регулюючого органу з радіаційної безпеки Ларс ван Дассен: «Фізичний захист і фізична безпека – живий організм, який потребує постійного вдосконалення. Питання безпеки - найвищий пріоритет, і сучасний центральний пульт системи фізичного захисту – комплімент для вашої безпеки».

Представники Шведського та Норвезького агентства висловили також готовність до подальшої співпраці з Енергоатомом у сфері ядерної та радіаційної безпеки. За словами директора департаменту фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександра Коробенка, 28 січня в Компанії було проведено нараду щодо подальшої співпраці та реалізації нових проектів із представниками Шведського та Норвезького регуляторів. У планах також розширення кордонів співпраці, зокрема, залучення канадської сторони. Висловили свої пропозиції щодо співпраці і представники Хмельницької АЕС, які було обговорено в рамках візиту.