Авторизація

На Чорнобильській АЕС відбувся круглий стіл, присвячений 30-й річниці завершення будівництва об'єкта «Укриття»

7 листопада на Чорнобильській АЕС відбувся круглий стіл на тему «30 років об'єкту «Укриття» - 30 років подвигу», в якому взяли участь представники міжнародних організацій, керівники, фахівці та ветерани будівництва об’єкта «Укриття», а також представники Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ), Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Державної інспекції ядерного регулювання України.

«Демонтаж нестабільних конструкцій всередині об'єкта «Укриття» і поводження з паливовмісними та радіоактивними матеріалами – одне із першочергових завдань, які сьогодні мають бути вирішені. Є декілька варіантів, які ми можемо розглядати. Зокрема, це захоронення «на місці» або вилучення та захоронення у спеціально облаштованих сховищах у 10-кілометровій зоні, яка, відповідно до нового законопроекту, буде перетворена на зону спеціального промислового використання», – повідомив радник Голови ДАЗВ Сергій Парашин.

Учасники круглого столу одностайно підтримали необхідність розроблення плану подальших дій щодо перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, відповідно до затвердженої «Стратегії перетворення об'єкта «Укриття», та залучення до цієї роботи науково-технічного національного та міжнародного потенціалу.