Авторизація

На Чорнобильській АЕС завершила роботу місія МАГАТЕ

З 16 по 18 листопада на базі навчально-тренувального центру ДСП «Чорнобильська АЕС» у місті Славутич відбулася експертна місія МАГАТЕ «Повторне використання і зміна цільового призначення звільнених установок для потреб зняття з експлуатації». Головна мета місії — обмін досвідом і вивчення міжнародної успішної практики з використання ядерних майданчиків (для повторного використання або для інших цілей).

Фахівцями ДСП «Чорнобильська АЕС» були презентовані підходи і плани щодо повторного використання території проммайданчика і перепрофілювання існуючих будівель і споруд для промислового розвитку у сфері поводження з радіоактивно забрудненими матеріалами, радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом.

У роботі місії взяли участь представники Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, а також технічні представники економічних підрозділів ДСП «Чорнобильська АЕС».

Експерти МАГАТЕ показали міжнародний досвід зміни цільового призначення звільнених установок для потреб зняття з експлуатації (зокрема, досвід Канади та Словаччини). У ході роботи місії були вироблені пропозиції і рекомендації з боку експертної групи МАГАТЕ щодо планів ДСП «Чорнобильська АЕС». Пропозиції та рекомендації експертів послужать основою для оптимізації роботи з промислового розвитку майданчика ДСП «Чорнобильська АЕС» та інтеграції його у атомний комплекс України.