Авторизація

На Чорнобильській АЕС розпочався процес насування Арки на об'єкт «Укриття»

Сьогодні, 14 листопада 2016 року, о 1415 розпочався процес насування Арки (НБК) на об’єкт «Укриття», споруджений у 1986 році над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, який був зруйнований під час катастрофи 26 квітня 1986 року. Встановлення НБК зробить майданчик ЧАЕС безпечним для проведення робіт із демонтажу конструкцій, поводження з паливовмісними та радіоактивними матеріалами всередині об’єкта «Укриття».

Нині найбільша з будь-коли побудованих рухома наземна конструкція завдовжки 165, заввишки 110, завширшки 257 метрів і загальною вагою 36200 тонн насувається в проектне положення та вже перемістилася на відстань 6 метрів. Після аналізу початкового етапу руху процес насування продовжиться і має завершитися найближчими днями.

Насування НБК відбувається за допомогою спеціальної системи, яка складається з 224-х гідравлічних домкратів і дозволяє пересувати конструкцію на відстань 60 см за один цикл. Передбачається, що увесь процес триватиме до 4-х днів, із загальним часом безперервного руху приблизно 33 години.

Нагадаємо, що НБК був збудований поблизу 4-го енергоблока ЧАЕС і має подолати 327 метрів, щоб накрити об’єкт «Укриття». У листопаді 2017 року планується ввести об’єкт в експлуатацію та розпочати роботи з демонтажу конструкцій.