03 червня

Пошук на сайті

Авторизація

Онлайн

На сайті 12 гостей та відсутні користувачі

Українців запрошено до діалогу щодо питання поводження з відпрацьованим ядерним паливом

Розпочалася робота зі створення Загальнодержавної екологічної програми України поводження з відпрацьованим ядерним паливом. Про це повідомив начальник відділу ліцензування нових ядерних установок – державний інспектор Держатомрегулювання Андрій Шепітчак у рамках Національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології».

Захід відбувся 22 листопада в приміщенні Президії Національної академії наук України. На сьогодні в Україні діє Загальнодержавна цільова екологічна програма поводження з радіоактивними відходами (РАВ), якою опікується Державне агентство з управління зоною відчуження (ДАЗВ).

У 2017 році термін дії програми спливає.

Державної екологічної програми поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП), що охоплює ВЯП з усіх ядерних установок (діючих АЕС, енергоблоків ЧАЕС та дослідницьких установок) – в Україні немає. Але відповідно до доручення Президента України подібна програма, яка б враховувала також положення Директиви 2011/70/Євратом, повинна бути створена найближчим часом. «У жовтні у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України відбулася нарада з обговорення цього питання. Участь у заході взяли представники Міненерговугілля, Міністерства фінансів України, Держатомрегулювання, ДАЗВ, Національної академії наук, НАЕК «Енергоатом».

За результатами обговорення вирішено створити робочу групу з розробки концепції Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з РАВ та ВЯП», – зазначив Андрій Шепітчак. З його слів, перше засідання робочої групи планується провести 1 грудня цього року. Одним із нагальних питань, що повинне бути вирішене в першу чергу, є формат програми найбільш прийнятний для України: спільна програма поводження з РАВ та ВЯП або ж – дві окремі програми за напрямами.

Також Андрій Шепітчак наголосив, що на сьогоднішній день керівництвом ДАЗВ та Держатомрегулювання ведуться перемовини з МАГАТЕ з метою вивчення кращої європейської практики зі створення подібних програм й залучення міжнародних експертів до роботи.