Авторизація

Голова ДАЗВ про досягнення у поводженні з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами у зоні відчуження

Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук поінформував учасників Національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» про досягнення й напрацювання у поводженні з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) та радіоактивними відходами (РАВ) у зоні відчуження.

Захід проходив у м. Києві 22-23 листопада поточного року. У своєму виступі Голова ДАЗВ зауважив, що на сьогодні ядерне паливо повністю вивантажене з енергоблоків Чорнобильської АЕС та зберігається у СВЯП-1 (у сховищі «мокрого» типу). Однак це сховище є застарілим і не забезпечує довготривалого зберігання ВЯП.

Для вирішення проблеми будується СВЯП-2 (сховище «сухого» типу), яке фінансується з Рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку.

У той же час на території зони відчуження передбачається будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), яке призначене для зберігання ВЯП діючих атомних електростанцій України. Будівництво та експлуатацію цього сховища здійснюватиме Державне підприємство «НАЕК «Енергоатом».