Авторизація

Президент України відзначив важливість нового конфайнменту для світової ядерної безпеки

Президент Петро Порошенко взяв участь у церемонії завершення процесу насування Арки на об’єкт «Укриття» Чорнобильської атомної електростанції.

Глава держави привітав усіх присутніх з цією справді історичною подією – адже новий безпечний конфайнмент дозволить й надалі захищати Україну і світ від ядерної небезпеки. «30 років тому у Чорнобилі відбулася найбільша в світі техногенна катастрофа. 30 років тому десятки і сотні тисяч героїв-чорнобильців зробили все для того, щоб захистити світ від ядерної загрози. За 260 днів героїчних зусиль команда з 90 тисяч чорнобильців побудувала «саркофаг», який був тоді розрахований рівно на 30 років, для того, щоб захистити Київ, Україну і світ від ядерного забруднення. І через 30 років ми з вами знаходимося тут, у сотні метрів від четвертого енергоблока ЧАЕС, при завершенні історичного будівництва», - сказав Петро Порошенко під час виступу.

Президент назвав нове укриття унікальною спорудою, задля будівництва якої свої зусилля разом з Україною об'єднали 28 країн-донорів, які зібрали понад 1 мільярд 417 мільйонів євро, до роботи над проектом було залучено 10 тисяч працівників в багатьох країнах світу. Загалом 40 країн взяли участь у цьому будівництві.

«Хтось порівнював цей об'єкт з Ейфелевою вежею чи статуєю Свободи. Це насправді унікальний об'єкт – 110 метрів у висоту, 257 метрів у ширину, 164 метри довжиною. Це є найбільша у світі рухома конструкція, яка коли-небудь будувалася людством», – наголосив він.

Глава держави особливо подякував країнам Великої сімки, надзвичайні і повноважні посли яких сьогодні взяли участь в урочистому заході. США, Великобританія, Франція, Японія, Німеччина, Канада, Італія та інші країни допомагали у зведенні цього об'єкта, величезну роль відіграв також Європейський банк реконструкції та розвитку.