Авторизація

Віталій Петрук про подальші кроки після процесу насування Арки на об’єкт «Укриття»

Завершення процесу насування Арки в проектне положення над об'єктом «Укриття» – найважливіша частина великої роботи другого етапу реалізації міжнародної Стратегії перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему з трьох запланованих.

«НБК значно обмежує розповсюдження радіоактивних речовин, які перебувають в об'єкті «Укриття» після вибуху на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС, що стався 30 років тому», – повідомив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

За його словами, попереду ще багато роботи, бо у листопаді 2017 року заплановане введення НБК в експлуатацію, а до 2023 року необхідно розробити інфраструктуру для демонтажу нестабільних конструкцій об'єкта «Укриття» та виконати демонтаж.

Фінальний етап перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему передбачає вилучення паливовмісних матеріалів ірадіоактивних відходів з-під зруйнованого енергоблока та їх кондиціонування, з подальшим зберіганням і захороненням у сховищах радіоактивних відходів.

Кінцевою метою виконання проекту є мінімізація негативних наслідків від впливу на довкілля зруйнованого енергоблока не лише на термін експлуатації НБК – 100 років, а й для майбутніх поколінь. А позитивн ітрансформації зони відчуження як території спеціального промислового використання неодмінно принесуть користь нашій державі.