Авторизація

На Чорнобильській АЕС відбулись збори країн-донорів Чорнобильського фонду «Укриття»

29 листопада на Чорнобильській АЕС відбулися чергова Асамблея країн-донорів Чорнобильського фонду «Укриття» (ЧФУ) та Асамблея Рахунку ядерної безпеки.

Головною темою обговорення Асамблеї ЧФУ було встановлення у проектне положення Арки над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Голова Асамблеї донорів ЧФУ Ханс Блікс назвав насування Арки справді історичною подією, адже новий безпечний конфайнмент дозволить і надалі захищати Україну та світ від ядерної небезпеки: «Через 30 років після трагедії біль і масштаби втрат ще завеликі. Однак процес одужання триває. З’єднання двох половинок великої Арки, встановлення велетенського укриття над історичним реактором — це як загоєння рани, ядерної рани, яка стосується нас усіх».

Представники країн-вкладників Рахунку ядерної безпеки розглянули, зокрема, перебіг реалізації проекту будівництва СВЯП-2. ЄБРР надав на розгляд та затвердження Асамблеї проект Сорок сьомої програми робіт, обговорений на засіданні 22 липня поточного року. У бліц-інтерв’ю інформаційній агенції «Інтерфакс-Україна» 29 листопада 2016 року заступник начальника управління ядерної безпеки ЄБРР Бальтасар Ліндауер зазначив: «Проектування і більшість будівельних робіт на потужностях для зберігання палива з блоків 1-3 Чорнобильської АЕС завершено. Частина необхідного обладнання доставляється, частина – тестується. Ми очікуємо, що інтегроване тестування всього обладнання почнеться навесні 2017 року. Сподіваємося, що до осені зможемо приступити до «гарячого» тестування».

Було також затверджено Перелік основних рішень та наступних дій, який був обговорений на засіданні Асамблеї від 22 липня 2016 року.