15 липня

Пошук на сайті

Авторизація

Онлайн

На сайті 16 гостей та відсутні користувачі

Колектив НКРЗУ висловлює скорботу з приводу уходу професора Ліхтарьова

IMG 6281

Колектив Національної комісії з радіаційного захисту населення України та її апарату висловлює свої співчуття з приводу уходу видатного українського вченого, надзвичайно обдарованого фізика, ревного служителя високій справі радіаційного захисту та ядерної безпеки України, завідуючого відділом дозиметрії та радіаційної гігієни Національного наукового центру радіаційної медицини, генерального директора Науково-дослідного інституту радіаційного захисту Академії технологічних наук, голови комісії з питань гігієнічного регламентування та нормування радіоактивних речовин та радіаційного фактора комітету Міністерства охорони здоров'я України з питань гігієнічного регламентування, голови комітету комплексного аналізу міжнародних та національних норм і стандартів радіаційної безпеки і дозиметрії та їх адаптації на території України НКРЗУ, доктора фізико-математичних наук, професора Ліхтарьова Іллі Ароновича.  

Впевнені, це - безумовно величезна втрата для нашої країни, справи подолання наслідків аварії на ЧАЕС та усієї світової наукової спільноти.

Ілля Аронович брав безпосередню участь у заходах, спрямованих на ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році. Протягом 30 років після аварії академік Ліхтарьов тісно співпрацював з Чорнобильською АЕС та неодноразово відвідував зону відчуження. З грудня 2009 року Ілля Аронович працював у складі Національної комісії з радіаційного захисту населення України та вніс неоціненний вклад у розвиток радіоекології. Ілля Ліхтарьов був автором понад 600 наукових праць, серед них публікації Міжнародної комісії з радіологічного захисту, Наукового комітету ООН з дії радіації, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міжнародного агентства з атомної енергії, матеріали Національної доповіді до 10-х, 15-х, 20-х і 25-х роковин Чорнобильської катастрофи та ключових нормативно-правових документів України в галузі радіологічного захисту.

Справа Іллі Ароновича, його величезний науковий доробок, ідеї, проекти житимуть і слугуватимуть людям ще не один десяток літ. Його світле ім'я назавжди увійшло до пантеону великих вчених нашого часу.

Висловлюємо глибоку скорботу та невимовний жаль з приводу втрати нашого колеги, висококласного спеціаліста з міжнародним ім'ям, високоповажної мудрої людини.