Авторизація

МАГАТЕ у 2017 році продовжить технічне співробітництво в рамках міжнародних проектів у зоні відчуження

24 січня 2017 року у місті Славутич відбулась координаційна нарада у рамках проекту технічного співробітництва МАГАТЕ UKR9035 «Надання допомоги в знятті з експлуатації та поводженні з РАВ ЧАЕС».

Нарада проходила за участю Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталія Петрука, керівника національного проекту МАГАТЕ Катеріни Дьофрен, першого заступника генерального директора ЧАЕС Валерія Сейди та профільних експертів. Реалізація проекту UKR9035 розрахована на 2016-2017 роки та включає діяльність, спрямовану на сприяння зняття з експлуатації ЧАЕС, перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, а також розроблення комплексної національної програми поводження з радіоактивними відходами.

«Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю з боку МАГАТЕ щодо розроблення проекту Концепції Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом», - наголосив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Під час координаційної наради учасники обговорили з технічними експертами МАГАТЕ та українськими фахівцями виконання заходів, які заплановані на 2017 рік (наукові візити, під час яких заплановане навчання персоналу ЧАЕС світовому досвіду щодо зняття атомних електростанцій з експлуатації; моніторинг виводу з експлуатації водойми-охолоджувача ЧАЕС; можливості розширення проекту у 2017 році, плани на 2018-2019 роки тощо).