15 липня

Пошук на сайті

Авторизація

Онлайн

На сайті 18 гостей та відсутні користувачі

У ВРУ пройшло обговорення стану реалізації міжнародних проектів на майданчику Чорнобильської АЕС

8 лютого 2017 року у Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи відбулась робоча зустріч Першого заступника Голови Комітету Анатолія Диріва з директором Департаменту ядерної безпеки ЄБРР Вінсом Новаком і представником Чорнобильського фонду «Укриття» та Рахунку ядерної безпеки в Україні Олександром Славісом для обговорення низки питань стосовно стану реалізації міжнародних проектів на майданчику Чорнобильської АЕС.

Вінс Новак поінформував про заплановані на цей рік зустрічі представників країн Великої сімки, на яких передбачається обговорення стану реалізації міжнародних проектів на майданчику Чорнобильської АЕС.

Представники ЄБРР зазначили, що 2016 рік був видатним для чорнобильських проектів, і це дає поштовх для плідної співпраці ЄБРР та України у 2017 році.

Учасники робочої зустрічі обговорили питання щодо завершення робіт відповідно до графіків контрактів за міжнародними проектами з будівництва нового безпечного конфаймента, сховища відпрацьованого ядерного палива, заводу з переробки рідких радіоактивних відходів та промислового комплексу по поводженню з твердими радіоактивними відходами.

Приділено увагу й питанню про фінансування з 2018 року з Державного бюджету України експлуатації зазначених об’єктів. Представники ЄБРР високо оцінили прогрес української сторони у питанні реалізації у повному обсязі внеску України до Чорнобильського фонду «Укриття» до кінця 2017 року, який планується здійснити за рахунок перерозподілу заощаджених коштів в рамках бюджетних програм Міністерства екології та природних ресурсів України.

Учасники робочої зустрічі наголосили на необхідності напрацювання додаткових «аварійних» рішень щодо забезпечення приймання на довгострокове зберігання осклованих високоактивних РАВ. Представники ЄБРР позитивно сприйняли пропозицію стосовно проведення фінального засідання Асамблеї донорів в Києві у грудні 2017 року.