15 липня

Пошук на сайті

Авторизація

Онлайн

На сайті 28 гостей та відсутні користувачі

На Рівненській АЕС відбулась інспекція МАГАТЕ

На майданчику Рівненської АЕС відбулася інспекція Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ) в рамках міжнародної Угоди про застосування гарантій відповідно до Договору нерозповсюдження ядерної зброї.

Планові інспекторські перевірки проводились на енергоблоках №1, 2 та в сховищі свіжого палива (ССП) енергоблоків №3, 4 РАЕС інспекторами МАГАТЕ (м. Відень, Австрія): J. Higo та R. Hajdusek.

Роботи виконувались за участю інспектора Держатомрегулювання України на РАЕС Віталія Малютяка. У перший день інспекції перевірено відпрацьоване ядерне паливо у басейні витримки (БВ) енергоблоку №1, наявність свіжого ядерного палива в ССП енергоблоків №1, 2 та печатки, що були встановлені під час попередніх інспекцій.

Також замінено металеві печатки на системах спостереження енергоблоків №1, 2 та встановлені печатки на БВ, транспортному каналі та ковпаку реактора енергоблоку №1. У другий день інспекції відбулася перевірка свіжого ядерного палива в ССП енергоблоків №3, 4. За словами начальника лабораторії ядерного палива відділу ядерної безпеки РАЕС Бориса Ястремського, фізична інвентаризація ядерних матеріалів інспекторами МАГАТЕ пройшла успішно, без зауважень та у заплановані Агенцією терміни.