Авторизація

Чорнобильський заповідник: на порядку денному - біобезпека та відновлення зони відчуження

Профільні підприємства ДАЗВ працюють над Проектом організації території та охорони природних комплексів.

Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук, директор Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Тарас Мельничук, а також представники ДСП «Північна Пуща», ДСП «ЦППРВ», Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф, ДСП «Екоцентр» та інших підприємств, що належать до сфери управління ДАЗВ, обговорили процес підготовки та розробки Проекту організації території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника та охорони його природних комплексів.

Розробка Проекту відбувається в рамках програм UNEP-GEF в Україні.

Також під час заходу обговорювалися питання функціонального зонування території Заповідника, особливості наукових і польових робіт та вимоги законодавства до проекту організації території.

«Заповідник, що займає дві третини території зони відчуження – це не лише унікальний природоохоронний об’єкт Полісся. Зелені насадження зони відчуження виконуються функцію природного буфера між більш радіаційно забрудненою 10-кілометровою зоною та прилеглими населеними пунктами. Тож питання організації території Заповідника є для нас надзвичайно важливим», – наголошує Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

За словами директора Заповідника Тараса Мельничука, робота над організацією території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника та охорони його природних комплексів – це головний пріоритет, один з ключових документів, від якого залежить стратегія розвитку Заповідника на найближчі роки. Він також зазначив, що приємно бачити таку підтримку з боку агентства та сприяння світової спільноти у налагодженні повноцінної роботи.