Авторизація

Президент НАЕК "Енергоатом" обговорив з інвестором стан реалізації проекту «Енергетичний міст "Україна-ЄС"

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський та член Наглядової ради, співвласниця компанії Kulczyk Investments s. a. Домініка Кульчик обговорили стан реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна-Європейський Союз».

(Проект «Енергетичний міст «Україна-Європейський Союз» було розпочато у 2014 році за ініціативи Енергоатома та польської енергетичної компанії Polenergia International, яка є частиною холдингу Kulczyk Investments). Зустріч Юрія Недашковського та Домініки Кульчик, за участі представників керівництва польської компанії та Енергоатома, відбулась у центральному офісі Енергоатома. У ході зустрічі Домініка Кульчик підкреслила, що проект «Енергетичний міст «Україна-ЄС» є одним з пріоритетів Kulczyk Investments.

«Він має велике значення не лише в економічному, але й в політичному контексті. Розпочинаючи цей проект мій батько вірив, що Україна є дуже важливим компонентом для забезпечення енергетичної стабільності Європи. Польща потребує української електричної енергії, у свою чергу Україна потребує Польщі для подальшої енергетичної інтеграції з ЄС. Впевнена в успішній реалізації цього проекту», - відзначила Домініка Кульчик.

Вітаючи польських партнерів, Юрій Недашковський подякував за їх внесок у реалізацію спільного проекту.

«Пройшло вже 4 роки від того моменту, як ми обговорювали саму ідею енергетичного мосту між Україною та ЄС, за цей час нам вдалося багато зробити, проект отримав підтримку українського уряду, створено консорціум провідних світових компаній для його реалізації. Ще залишаються складні питання, але впевнений, що нам вдасться їх вирішити спільними зусиллями. Найближчим часом очікуємо на затвердження Кабінетом міністрів України тендерної документації, необхідної для проведення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства за проектом «Енергетичний міст «Україна-ЄС.

Одним з пунктів згаданої документації є порядок допуску Енергоатома до міждержавного перетину на 20 років з метою безперешкодного експорту електричної енергії протягом зазначеного періоду», - зазначив Юрій Недашковський. (Міждержавний перетин - сукупність міждержавних ліній електропередачі, що з’єднують об’єднану енергетичну систему України з енергосистемами інших держав).