Авторизація

ЧАЕС отримала від Держатомрегулювання сертифікат відповідності на складову частину вагона-контейнера СВЯП-2

Чорнобильська АЕС після вдалих випробувань вагона-контейнера ТК-700 отримала від Держатомрегулювання сертифікат, яким затверджено конструкцію його пакувального комплекту.

Він призначений для завантаження чохла з відпрацьованими тепловиділяючими збірками зі СВЯП-1, його транспортування та вивантаження в будівлі установки з підготовки відпрацьованого ядерного палива для подальшого його зберігання на СВЯП-2.

«Зараз накопичене за час експлуатації 1, 2 та 3 енергоблоків ЧАЕС відпрацьоване ядерне паливо зберігається у сховищі «мокрого» типу СВЯП-1, термін експлуатації якого добігає кінця. СВЯП-2 – сучасне сховище «сухого» типу, що призначене для зберігання ВЯП на найближчі 100 років. Гарантія безпеки транспортування ВЯП зі старого до нового сховища надзвичайно важлива під час експлуатації СВЯП-2», – зазначив Голова ДАЗВ, Віталій Петрук.

Цей сертифікат є свідченням того, що пакувальний комплект відповідає вимогам ядерної та радіаційної безпеки і зможе під час експлуатації вагона-контейнера забезпечити безпечне перевезення радіоактивних матеріалів.