Авторизація

Президент України відзначив прогрес у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи

У день 32-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС, Президент України Петро Порошенко та Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак у супроводі Голови ДАЗВ Віталія Петрука вшанували пам’ять ліквідаторів аварії, відвідали важливі об’єкти промислового майданчика ЧАЕС, а також взяли участь у нараді з питань відродження територій, що зазнали радіоактивного забруднення, та удосконалення державної політики у сфері поводження з радіоактивними відходами.

Зокрема, Голова держави відвідав Сховище відпрацьованого ядерного палива №2, де ознайомився з процесом підготовки об’єкта до проведення «гарячих» випробувань з ядерним паливом з реакторів № 1, 2, 3 ЧАЕС.

До цього сховища зі старого має бути перевезено ВЯП Чорнобильської АЕС для безпечного зберігання впродовж 100 років. Після відвідування СВЯП-2, Петро Порошенко разом з Міністром екології та природних ресурсів Остапом Семераком, Головою ДАЗВ Віталієм Петруком та колективом підприємств зони відчуження вшанував пам’ять ліквідаторів аварії та урочисто поклав квіти до Меморіалу пам'яті учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.

Він також нагородив Орденом «За мужність» ІІІ ступеня трьох учасників подолання наслідків аварії на ЧАЕС, які в перші дні після вибуху спорожнили басейн-барботер і убезпечили станцію від можливості вторинного вибуху: Олексія Ананенка, Валерія Беспалова та Бориса Баранова (посмертно).

«Це – лише одна історія, одна із тих десятків, сотень історій, героїчних вчинків, які здійснили ліквідатори для того, щоб врятувати людство. І щороку 26 квітня ми покладаємо квіти та вінки на знак пам’яті про героїв-ліквідаторів, які першими безстрашно кинулись у бій з невидимою і маловідомою людству загрозою», – наголосив Петро Порошенко.