Авторизація

Проаналізовано стратегію перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему

Під час засідання Президії НАН України фахівці обговорили стратегічні напрями діяльності з перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему після введення в експлуатацію нового безпечного конфайнмента, а також презентували результати аналізу «Стратегії перетворення об’єкта «Укриття», що був проведений фахівцями ДСП «Чорнобильська АЕС».

«Результати аналізу свідчать про те, що Стратегія залишається досить гнучкою та дозволяє розглядати різні шляхи перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Проте нею не визначено чітких параметрів цього процесу», - зазначає начальник відділу з питань ЧАЕС та поводження з відпрацьованим ядерним паливом управління з питань зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами ДАЗВ Марія Вербило.

Під час перегляду Стратегії науковці пропонують звернути особливу увагу на визначення критеріїв перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему відповідно до основних принципів та стандартів безпеки, визначених МАГАТЕ, Євроатомом тощо. Також слід детально опрацювати питання приведення паливовмісних матеріалів, що містяться всередині об’єкта «Укриття», у контрольований стан та подальше поводження з ними.