Авторизація

Експерти МАГАТЕ ознайомилися з процесом виконання проектів СВЯП-2 та НБК

Під час засідання Робочої групи (SIRG) вищого рівня щодо застосування гарантій Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) в Україні за участю експертів МАГАТЕ, яка відбулася в ДІЯР, Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Віталій Петрук доповів про стан реалізації міжнародних проектів на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС. Зокрема, він ознайомив експертів із сучасним станом будівництва нового безпечного конфайнмента (НБК) та Сховища відпрацьованого ядерного палива № 2 (СВЯП-2).

За словами Голови ДАЗВ, на сьогодні завершено роботи з влаштування фундаментів НБК, насування Арки у проектне положення, бетонування периферичних стін та роботи на інших допоміжних об’єктах. Для забезпечення демонтажу нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття» фахівцями розроблено проект технічного завдання на проектування відповідного робочого проекту пускового комплексу, сформовано перелік обладнання та приблизний об’єм робіт. Зараз НБК перебуває на стадії введення в експлуатацію.

Будівництво СВЯП-2 на сьогодні завершено. Зараз на об’єкті тривають випробування обладнання об’єкта з імітаторами відпрацьованих тепловиділяючих збірок. В кінці року ми сподіваємося перейти до «гарячих» випробувань, під час яких до нового сховища буде перевезено перші тепловиділяючі збірки зі СВЯП-1.

«Кожного разу, коли ми зустрічаємось в Україні ми обговорюємо, як покращити нашу співпрацю, зробити її більш ефективною та дієвою. Думаю, поточна зустріч не буде винятком й ми знайдемо можливості підвищення ефективності впровадження гарантій в Україні. І зробимо це як єдина, злагоджена команда», – підсумував керівник відділу операцій «С» департаменту гарантій МАГАТЕ Харольдо Барозо Джуніор.

Також, делегація МАГАТЕ та Держатомрегулювання відвідала ДСП «Чорнобильська АЕС», де ознайомилися з реальним станом виконання проектів СВЯП-2 та НБК.