Авторизація

Протягом ІІІ кварталу 2018 року Держатомрегулювання спільно з відповідними структурними підрозділами центральних органів виконавчої влади України забезпечили виявлення та вилучення радіоактивних матеріалів

Протягом третього кварталу 2018 року Держатомрегулювання спільно з відповідними структурними підрозділами центральних органів виконавчої влади України забезпечили виявлення та вилучення радіоактивних матеріалів, що перебували у незаконному обігу та повернення їх під регулюючий контроль.

Продовжують мати місце факти виявлення радіаційно забрудненого металобрухту, що надходить на металургійні підприємства України. Так, на ПрАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» при вхідному радіаційному контролі металобрухту був затриманий вагон, з якого були вилучені елементи радіоізотопних приладів вимірювання вологості та щільності грунтів ВПГР-1 та ППГР-1.

Державною прикордонною службою в пунктах перетину державного кордону України було вилучено низку предметів, зокрема манометри та авіаційні годинники, з радіонуклідами природного походження Ra-226 з підвищеним рівнем гамма – випромінювання.

Оскільки ПЕД гамма-випромінювання виявлених предметів перевищувала встановлені санітарні норми, вони були вилучені та направлені для їх подальшого безпечного та захищеного зберігання на ДМСК ДК УкрДО «Радон»