Авторизація

Українські прикордонники отримали обладнання для виявлення ядерних та радіоактивних матеріалів

За сприяння Державного агентства України з управління зоною відчуження Житомирському прикордонному загону було передано обладнання для виявлення ядерних матеріалів і радіоактивних речовин у рамках проекту міжнародної технічної допомоги. Передане Урядом Норвегії обладнання включало дозиметри, спектрометри, захисні костюми, протигази та інше необхідне обладнання.

Більша частина державного кордону по Житомирській області знаходиться в межах зони відчуження, тому для нас важливо, щоб прикордонники були забезпечені технічними засобами для виявлення радіоактивних матеріалів. Це – гарантія безпеки як українців, так і наших північних сусідів.

Передане обладнання на загальну суму понад 6,5 млн гривень дозволяє ідентифікувати спеціальні ядерні матеріали, радіоактивні речовини промислового, медичного характеру, інші матеріали, які можуть бути джерелами іонізуючого випромінювання. Прилади дають сигнал тривоги в разі виявлення джерел нейтронного і гамма-випромінювання, альфа, бета-забруднення, а також дають змогу провести спектральний аналіз джерела забруднення та його ідентифікацію.