04 червня

Пошук на сайті

Авторизація

Онлайн

На сайті 14 гостей та відсутні користувачі

Україна та Норвегія удосконалюватимуть систему віртуального моделювання процесів зняття ЧАЕС з експлуатації

Уряд Норвегії схвалив продовження проекту «Центр візуалізації зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС», спрямованого на розвиток створеної у 2016 році системи. Впродовж 2019-2020 років, ЧАЕС та Інститут енергетичних технологій Норвегії планують розширити Центр: буде збільшено кількість користувачів, закуплено додаткове обладнання, оновлено ліцензії та функціонал програмного забезпечення.

За допомогою технологій віртуальної реальності, 3D-моделювання та візуалізації Центр допомагає підвищити ефективність та безпеку робіт зі зняття ЧАЕС з експлуатації. Наприклад, за допомогою Центру можна вирахувати дози опромінення персоналу під час перевезення відпрацьованого ядерного палива і, відповідно, правильно розташувати захисне екранування та розрахувати безпечний час виконання роботи. Окрім того, Центр дозволяє змоделювати позаштатні та аварійні ситуації і заздалегідь підготувати план реагування на них.

Під час роботи Центру спеціалісти ЧАЕС, що пройшли навчання у рамках проекту, створюють детальну 3D-модель об'єкта, де відбуватиметься робота. Модель містить у собі точне розташування обладнання, персоналу та інструментів у приміщенні. Після цього на основі обстежень до моделю вноситься картограма радіаційного забруднення і система здійснює необхідні підрахунки.

Переважно Центр використовується під час проведення періодичних інженерних і радіаційних обстежень, демонтажних робіт, для зберігання та передачі інформації про об'єкти ЧАЕС для поколінь фахівців, які братимуть участь у роботах на наступних і завершальних етапах зняття з експлуатації, для інформування громадськості, а також для навчання персоналу.

За матеріалами ДСП ЧАЕС.