Авторизація

Науковці та експерти аналізують сучасний режим водних об'єктів у зоні відчуження

У Державному агентстві України з управління зоною відчуження та Українському гідрометеорологічному інституті відбулися чергові робочі зустрічі в рамках проекту iCLEAR, на яких обговорили необхідність перегляду стратегії управління водними об'єктами у зоні відчуження.

На думку експертів, аналіз сучасного режиму водних об'єктів у зоні відчуження та інвентаризація водних систем і споруд повинні стати одними з пріоритетних напрямів під час розробки нової стратегії поводження з водними об'єктами зони відчуження ЧАЕС.

Сьогодні на території зони відчуження налічується понад 100 гідротехнічних споруд, деякі з яких не експлуатуються або потребують ремонту. Потрібно застосовувати індивідуальний підхід, щоб оцінити результати функціональності чи доцільності відновлення.

За словами в. о. директора Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Олександра Галущенка необхідність оновлення стратегії управління водними об'єктами у зоні відчуження викликана створенням у зоні відчуження нового об'єкта природно-заповідного фонду за площею найбільшого в Україні. Саме на території новоствореного заповідника зі специфічним статусом та режимом функціонування, що регламентується, у першу чергу, Законом України «Про природно-заповідний фонд», і знаходиться переважна більшість водних об'єктів.