Авторизація

18-19 лютого 2019 року українська делегація взяла участь у семінарі для угорських експертів

18–19 лютого 2019 року в м. Будапешт, Угорщина, пройшов семінар для угорських експертів з приводу практики державного ліцензування та дослідної експлуатації тепловиділяючих збірок виробництва компанії «Вестінгауз» на енергоблоках АЕС України, в якому взяла участь українська делегація на чолі з Головою Державної інспекції ядерного регулювання України Григорієм Плачковим. До складу делегації увійшли представники Держатомрегулювання, ДП ДНТЦ ЯРБ, ВП ЗАЕС.


Члени української делегації, відповідно до компетенції, представили угорським експертам український досвід у частині організації процесу державного нагляду за впровадження проекту диверсифікації постачальників ядерного палива для АЕС України. Відзначили важливість диверсифікації тепловиділяючих збірок виробництва компанії «Вестінгауз» для українських АЕС в умовах триваючої російської агресії. Представили позитивний досвід України при експлуатації тепловиділяючих збірок виробництва компанії «Вестінгауз» на енергоблоках ВВЕР АЕС України.


У рамках семінару Голова Держаторегулювання провів двосторонню зустріч з Головою Агентства з атомної енергії Угорщини, в ході якої обговорили питання двостороннього співробітництва в рамках Угоди про співробітництво між Державною інспекцією ядерного регулювання України та Агентством з атомної енергії Угорщини в галузі ядерної і радіаційної безпеки.


Також у рамках зазначеного семінару відбувся запланований технічний візит на угорську атомну електростанцію «Пакш».