13 серпня

Пошук на сайті

Авторизація

Онлайн

На сайті 17 гостей та відсутні користувачі

ДАЗВ, Народицька РДА та територіальна громада співпрацюватимуть задля повернення земель району до господарського вжитку

Керівництво ДАЗВ, Народицької райдержадміністрації та Народницької об'єднаної територіальної громади підписали Меморандум про співпрацю та взаємодію у сфері повернення частини територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, до господарського вжитку. Підставою для підписання цього Меморандуму стало звернення Народицької громади до ДАЗВ з проханням переглянути статус земель району, які наразі віднесені до зони обов'язкового (безумовного) відселення.

«Для діяльності агентства пріоритетним є ефективне використання усіх наявних ресурсів зон відчуження та відселення, тому ми сприятимемо Народицькій громаді у процесі повернення земель району до господарського вжитку, їх економічного та соціального відродження. Сьогодні ми спільно з українськими та міжнародними експертами в рамках проекту уряду Великої Британії iCLEAR розробляємо механізм для повернення цих земель, який базується на оцінці рівня їх радіоактивного забруднення», - розповідає Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

У рамках Меморандуму мають бути створені умови для поетапного повернення Народицькій громаді частини території зони безумовного (обов'язкового) відселення, яка знаходиться на території Народицького району і сьогодні не використовується у господарстві.