Авторизація

ДАЗВ, Народицька РДА та територіальна громада співпрацюватимуть задля повернення земель району до господарського вжитку

Керівництво ДАЗВ, Народицької райдержадміністрації та Народницької об'єднаної територіальної громади підписали Меморандум про співпрацю та взаємодію у сфері повернення частини територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, до господарського вжитку. Підставою для підписання цього Меморандуму стало звернення Народицької громади до ДАЗВ з проханням переглянути статус земель району, які наразі віднесені до зони обов'язкового (безумовного) відселення.

«Для діяльності агентства пріоритетним є ефективне використання усіх наявних ресурсів зон відчуження та відселення, тому ми сприятимемо Народицькій громаді у процесі повернення земель району до господарського вжитку, їх економічного та соціального відродження. Сьогодні ми спільно з українськими та міжнародними експертами в рамках проекту уряду Великої Британії iCLEAR розробляємо механізм для повернення цих земель, який базується на оцінці рівня їх радіоактивного забруднення», - розповідає Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

У рамках Меморандуму мають бути створені умови для поетапного повернення Народицькій громаді частини території зони безумовного (обов'язкового) відселення, яка знаходиться на території Народицького району і сьогодні не використовується у господарстві.