13 серпня

Пошук на сайті

Авторизація

Онлайн

На сайті 19 гостей та відсутні користувачі

Багаторічний досвід співпраці РАЕС та підприємства «Радій» переймають атомники європейських АЕС

Майданчик Рівненської АЕС відвідала делегація у складі фахівців АЕЦ «Козлодуй» (Болгарія) та представника ПАТ «НВП «Радій» (м. Кропивницький). Метою візиту став обмін досвідом щодо продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблоків (ВВЕР-1000) на АЕС України.

Як зазначив директор з управління проектами ПАТ «НВП «Радій» Сергій Решетицький, на сьогоднішній день тема ПТЕ є актуальною для енергетиків АЕЦ «Козлодуй», оскільки колектив підприємства нині працює над продовженням терміну експлуатації енергоблоку №6. Болгарських колег зацікавив досвід фахівців РАЕС, зокрема в частині комплексної модернізації систем безпеки і систем, важливих для безпеки АЕС. В ході технічного туру майданчиком РАЕС болгарським колегам було продемонстровано обладнання автоматизованих систем управління технологічними процесами, розробленого фахівцями ПАТ «НВП «Радій», яке було модернізовано в процесі реалізації Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України.

«Для візиту обрано майданчик Рівненської АЕС через передовий досвід рівненських атомників у питанні ПТЕ енергоблоків, а також впровадження вперше в Україні сучасної системи аварійного та попереджувального захисту реактора та системи автоматичного регулювання потужності на енергоблоці №4 РАЕС, які розроблені на ПАТ «НВП «Радій». Енергетики АЕЦ «Козлодуй» проявили ініціативу, поспілкувавшись не лише із постачальниками обладнання, необхідного для ПТЕ енергоблоку, а й зі спеціалістами, які вже мають досвід з експлуатації впроваджених новітніх систем на АЕС», - прокоментував Сергій Решетицький.

Впродовж візиту відбулось спільне обговорення між болгарськими атомниками, фахівцями цеху теплової автоматики та вимірювань РАЕС та представником ПАТ «НВП «Радій», в ході якого спеціалісти поділились набутими знаннями та досвідом щодо питань ПТЕ. Також європейські колеги відвідали блочний щит управління енергоблоку №3 РАЕС, оглянули приміщення, де встановлено обладнання системи управління і захисту реактора, обладнання керуючих систем безпеки, обладнання систем нормальної експлуатації турбінного та реакторного відділень.

«Обмін досвідом – це завжди корисно і важливо. Інформація, якою залюбки поділились фахівці Рівненської АЕС, безумовно, стане у нагоді для нас. З боку рівненських атомників ми отримали живий та конструктивний діалог, а також відчули бажання підтримати нас», - зауважив Пламен Ценов Петков, керівник групи системи управління та захисту енергоблоків №№5, 6 АЕЦ «Козлодуй».

Окрім майданчика РАЕС болгарські енергетики відвідають Южно-Українську АЕС.