Авторизація

Екоцентр та Брістольський Університет розпочали оновлення карт радіаційного забруднення зони відчуження

У рамках угоди про співробітництво ДСП «Екоцентр» та Брістольський Університет (Великобританія) провели спільні випробування системи радіаційного картографування, яка працює на базі безпілотних літальних апаратів. За участі команди експертів із Національного центру ядерної безпеки Великобританії вони провели 9-денне випробувальне радіаційне картографування в районі селищ Буряківка, Копачі та Лесний на висоті 15-35 метрів. В результаті науковці отримали вичерпні картографічні матеріали забруднення на площі близько 15 кв.км.

Як зазначив генеральний директор ДСП «Екоцентр» Сергій Кірєєв, з часу створення карт радіоактивного забруднення зони відчуження відбулися суттєві екологічні зміни, тож існуючі карти вже є застарілим. Результати спільних досліджень установ дозволять розпочати процес з осучаснення карт радіоактивного забруднення, які необхідні для прийняття ефективних управлінських рішень щодо поводження з радіаційно забрудненими територіями.

В рамках Угоди заплановано проведення серії подібних спільних картографічних досліджень з використанням безпілотників на радіаційно забруднених майданчиках, які розташовані в зоні відчуження.