04 червня

Пошук на сайті

Авторизація

Онлайн

На сайті 15 гостей та відсутні користувачі

У зоні відчуження планують створити координаційний центр з ліквідації надзвичайних ситуацій

Голова ДАЗВ Віталій Петрук та керівництво профільних організацій обговорили з координатором проектів уСхідній Європі Лісової СлужбиСША ідею створення у зоні відчуження міжвідомчого координаційного центру із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій. Зразком центру може стати Національний міжвідомчий центр із запобігання та безпечного гасіння пожеж США.

«Агентство плідно співпрацює з Лісовою службою США уже багато років. Українські та американські фахівці успішно обмінюються досвідом та технологіями гасіння лісових пожеж, методами організації процесу інформування під час надзвичайних ситуацій. Також частково було оновлено технічну базу чорнобильських лісників, які першими виїжджають на місце пожежі.Створення координаційного центру у тісній співпраці з міжнародними експертами для нас дуже важливе, адже це дозволить максимально врахувати передовий досвід у сфері ліквідації пожеж», - підкреслює Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Міжвідомчий координаційний центр дозволить оптимізувати обмін оперативною інформацією між структурами, задіяними у ліквідації пожеж та інших надзвичайних ситуацій на території зони відчуження. Це, у свою чергу, дозволить приймати ефективні управлінські рішення швидше і, відповідно, швидше реагувати на надзвичайні ситуації, більш раціонально використовувати людські та матеріальні ресурси.

Також під час візиту представники Лісової служби оглянули протипожежну техніку, яка минулого року була закуплена для чорнобильських лісників за кошти Уряду України. Як зазначає керівництво ДАЗВ, за 20 років це було перше оновлення парку техніки у зоні відчуження, профінансоване з бюджету України.