13 серпня

Пошук на сайті

Авторизація

Онлайн

На сайті 18 гостей та відсутні користувачі

Рівненська АЕС підтвердила надійність та високий рівень ядерної безпеки

20-23 травня на Рівненській АЕС відбулася планова інспекційна перевірка НАЕК «Енергоатом» з оцінки поточного стану ядерної безпеки. Успішне її проходження доводить, що РАЕС дотримується вимог ядерного законодавства.

Інспектували Рівненську АЕС фахівці Дирекції з нагляду за безпекою (ДНБ) НАЕК «Енергоатом» під головуванням директора департаменту з відомчого нагляду ДНБ Компанії Олександра Богуна спільно із інспекторами – представниками Хмельницької та Южно-Української АЕС.

Тижнева перевірка здійснювалась за такими напрямками: експлуатація реакторної установки (РУ), радіаційна безпека, поводження з радіоактивними відходами, водопідготовка і водно-хімічний режим, підготовка персоналу, експлуатація електротехнічного обладнання систем управління та автоматики, аварійне реагування, виконання заходів з підвищення рівня безпеки, модернізації і реконструкції обладнання і систем РУ, важливих для безпеки.

Також в рамках програми проінспектовано виконання вимог нормативної і експлуатаційної документації щодо дотримання правил ядерної безпеки, документації системи ліцензування, виконання умов ліцензій і окремих дозволів на експлуатацію енергоблоків, здійснення обходів обладнання основних цехів і підрозділів, у тому числі й у зоні суворого радіаційного контролю.

За словами заступника головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Дмитрія Галкіна, плановий захід відбувся з метою перевірки дотримання вимог діючого законодавства у сфері використання ядерної енергії, безпеки при провадженні діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання, встановлених чинними нормами, правилами та стандартами з ядерної та радіаційної безпеки та умовами ліцензій.

«За результатами перевірки підтверджено високий рівень ядерної безпеки Рівненської АЕС. Комісія відзначила задовільний стан активних зон реакторів енергоблоків та зберігання свіжого та відпрацьованого ядерного палива, правильне ведення водно-хімічного режиму першого та другого контурів. Інспектори зауважили на позитивних практиках – інноваційних програмних продуктах, які запроваджено на РАЕС – унікальній автоматизованій системі управління документацією, електронних ключах та електронних теплових та дозиметричних нарядах. Також інспекцією позитивно відмічено відкритість персоналу електростанції, що сприяло якісному проведенню перевірки. Разом з тим, під час перевірки були виявлені зауваження, які здебільшого стосувались ведення документації. За підсумками планової перевірки підготовлено акт стану ядерної безпеки. Відповідно до нього на РАЕС будуть розроблені необхідні коригуючі заходи. Усі результати направлятимуться до НАЕК «Енергоатом» та Держатомрегулювання України», - підсумував Дмитрій Галкін.