Авторизація

Україна планує використовувати британські технології для захоронення радіоактивних відходів

Під час візиту до зони відчуження британських компаній, що працюють у сфері поводження з радіоактивними відходами (РАВ), відбувся обмін професійним досвідом між експертами Великобританії та України, а також були окреслені потенційні напрями майбутньої співпраці. Зокрема, керівництво ДАЗВ ознайомилося з інноваційною технологією «м'яких контейнерів» для РАВ компанії Pactec та зараз розглядає можливості й доцільність сертифікації такої упаковки в Україні.

За словами українських фахівців інноваційна упаковка не поступається в якості традиційним залізним контейнерам, але дозволяє значно зменшити об'єми матеріалів, що підлягають захороненню. Завдяки можливості змінювати форму м'якої упаковки, значно полегшується процес поводження з великогабаритними та іншими неформатними відходами. Така упаковка може використовуватися на багатьох діючих сховищах РАВ в Україні, а також підходить для низки майбутніх сховищ і є економічно більш вигідною.

За словами заступника Голови ДАЗВ Володимира Фещенка, під час двосторонньої зустрічі було розглянуто перспективу застосування «м'яких контейнерів» під час управління низькоактивними РАВ в Україні.