13 серпня

Пошук на сайті

Авторизація

Онлайн

На сайті 22 гостей та відсутні користувачі

Спеціалісти ЮУАЕС обговорили з NUKEM Technologies перспективи будівництва Комплексу з переробки твердих РАВ

Южно-Українську АЕС 11 липня відвідали представники NUKEM Technologies, компанії, що спеціалізується на ядерному інжинірингу та управлінні радіоактивними відходами (РАВ). Під час зустрічі обговорювались новітні розробки та створення Комплексу з переробки РАВ на южно-українському майданчику.

Южно-Українська АЕС, як і інші атомні електростанції країни, планує запустити Комплекс з переробки твердих радіоактивних відходів. Основна мета проекту - підвищення рівня безпеки експлуатації шляхом впровадження передових технологій з переробки радіоактивних відходів. Створення такого комплексу надасть можливість зменшити обсяги РАВ, які утворюються в процесі експлуатації і вже знаходяться в сховищах, а також кондиціювати відходи для передачі на спеціалізовані підприємства та подальшого захоронення.

Незважаючи на відсутність спільних проектів, з компанією NUKEM Technologies Южно-Українська АЕС знайома давно. За словами начальника цеха переробки радіоактивних відходів ВП ЮУАЕС Андрія Краснікова, в 1997 році німецькі спеціалісти розробляли базовий проект Комплексу переробки твердих радіоактивних відходів, проте з різних причин, серед яких фінансові та політичні, він і досі не реалізований. Втім, керівництво НАЕК «Енергоатом» і ЮУАЕС не відмовляється від ідеї запустити новітній комплекс.

Чергова спроба розглянути проект була в 2015 році, але тоді питання знову «поклали під сукно». За 4 роки, які пройшли з цього часу, з’явились нові нормативні документи з більш жорсткими вимогами до поводження з радіоактивними відходами. Крім того, є потреба перерахувати вартість комплексу.

«Ми приїхали за запрошенням керівництва Южно-Української АЕС. Знаємо, що є потреба в будівництві Комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів і зараз до цього питання знову повернулись. Наше обладнання вже встановлено на Запорізькій і Рівненській АЕС. Нещодавно NUKEM Technologies виграла тендер на ХАЕС. Сподіваємося на плідну співпрацю і з Южно-Українською атомною електростанцією», - зазначив старший менеджер з розвитку бізнесу NUKEM Technologies Інго Бауер.

Технологічна лінія Комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів має складатися з кількох систем. Зокрема, це обладнання для сортування та фрагментації РАВ, суперпресування та вимірювання активності. Воно передбачалось у базовому проекті, який розробляли для ВП ЮУАЕС. За розпорядженням президента компанії «Енергоатом» від 2012 року в Комплекс також мають увійти системи вилучення, дезактивації та цементування РАВ.

На зустрічі 11 липня домовились про те, що южно-український майданчик надасть уточнені дані та висуне свої вимоги, а німецькі спеціалісти найближчим часом виконають розрахунки і зроблять свої пропозиції.