Авторизація

Запорізька АЕС продовжує підготовку до місії OSART

Запорізька АЕС вкрай серйозно ставиться до місії OSART, яка пройде на станції вже наступного року. До запланованої перевірки залишилось декілька місяців. В процесі реалізації всього запланованого в межах перевірки МАГАТЕ Запорізька АЕС знаходиться приблизно на середині шляху. Зроблено чимало. Але й попереду ще достатньо роботи. Окреслені раніше плани вдосконалюються та формуються нові завдання.

Місія OSART буде проводитися по 12-ти напрямках. Кожним напрямком займається виробничий сектор підготовки станції до перевірки МАГАТЕ, яким керує головний інженер станції Дмитро Сабадін. У складі робочих груп в залежності від специфіки та цілей – від десяти до сорока фахівців. Найчисленніша група – за напрямком «Технічне обслуговування та ремонт», оскільки охоплює представників різних підрозділів і служб, що мають відношення до ремонтних кампаній. Очолюють групи у більшості заступники генерального директора та головного інженера.

«За різними напрямками до підготовки проведено вже низку самооцінок. З нового що буде найближчим часом – Запорізька АЕС зможе підключитися до бази даних МАГАТЕ під назвою OSMIR, в якій міститься інформація як про позитивні практики, так і про зауваження – за результатами подібних місій по всьому світу. Також з’явилися нові документи МАГАТЕ стосовно проведення місії OSART і днями вони будуть передані керівникам напрямків».

Програма OSART, заснована більше 30 років тому, за минулі десятиліття допомогла багатьом країнам підвищити експлуатаційну безпеку своїх атомних електростанцій і сприяла розвитку прозорості в регулюючих і експлуатуючих організаціях.