Авторизація

Представники ЄБРР провели моніторинг виконання заходів з підвищення безпеки на ХАЕС

З 18 по 22 листопада 2019 року на Хмельницькій АЕС перебували представники Європейського банку реконструкцій та розвитку (ЄБРР). Метою їх візиту стало проведення моніторингу реалізації спільного з ЄБРР та Євратом проекту комплексних заходів з підвищення безпеки діючих українських енергоблоків, в тому числі обох мільйонників ХАЕС. Кредитна угода, підписана між ДП «НАЕК «Енергоатом» та вищезазначеними європейськими установами діє уже 5 років. Гарантом угоди виступає Україна.

«Нас, представників кредитора, цікавить, як виконуються зобов’язання угоди, чи не зриваються графіки виконання робіт, які включають постачання обладнання, його монтаж. На прикладі інших вітчизняних АЕС бачимо, що часом бувають затримки реалізації тих чи інших пунктів заходів, проте у більшості вони носять об’єктивний характер, пов’язаний з ремонтними кампаніями на енергоблоках. Хотів би наголосити, що наразі, у нас досить складний етап у впровадженні даного проекту, адже він передбачає отримання нового траншу кредитних коштів від Євратома, - зауважив керівник групи від ЄБРР Георгій Кривошеїн.

Під час візиту представниками комісії було оглянуто змонтоване обладнання на двох енергоблоках ХАЕС, у рамках реалізації проекту, перевірено дотримання поставок обладнання згідно з контрактами та його належне зберігання. Кредитори та консультанти робочої групи обговорили плани подальшої співпраці.