Авторизація

Відбулися парламентські слухання на тему: "Пріоритети екологічної політики Верховної Ради України на наступні п'ять років"

На виконання Постанови Верховної Ради України від 18 вересня 2019 року № 103-IХ 27 листопада 2019 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України відбулися парламентські слухання на тему: "Пріоритети екологічної політики Верховної Ради України на наступні п'ять років", які було ініційовано Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування та здійснено заходи щодо їх організаційного та методичного забезпечення.

Для участі у парламентських слуханнях було запрошено представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, профільних міжнародних організацій, спеціалістів наукових установ.

Парламентські слухання відкрила Заступник Голови Верховної Ради України Кондратюк О. К. Вона відзначила, що актуальність проведення парламентських слухань свідчить про важливість для України викликів, пов’язаних із станом довкілля та необхідністю впровадження належного екологічного врядування в нашій країні. Верховна Рада України попереднього скликання прийняла Закон України "Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року", згідно з яким було оновлено основні стратегічні завдання державної екологічної політики, що базуються, перш за все, на виявлених причинах екологічних проблем України та фінансовій спроможності країни до їх вирішення. Однією з основних цілей Стратегії є формування у суспільстві сталих європейських екологічних цінностей, зокрема, шляхом освіти та виховання, здійснення широкої просвітницької діяльності. Одним із пріоритетів державної політики має стати не декларативне, а реальне забезпечення екологічних прав громадян, доступу громадськості до правосуддя з питань охорони навколишнього природного середовища та природокористування.