14 грудня в Україні відзначається День учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Надання державного статусу Дню ліквідатора це данина мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, багато з яких заплатили власним життям і здоров’ям. Лише дякуючи їм, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.

Негайно після аварії на ЧАЕС в Україні була сформована розвинута інфраструктура наукового супроводу, спрямованого на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. За роки, що минули, ми неодноразово мали змогу переконатися, що Чорнобильська катастрофа - це багатоаспектне, складне, довготривале явище, яке вимагає до себе постійної довготермінової державної уваги, сталих стратегічних підходів.

Сьогодні, вшановуючи подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ми схиляємо голови перед пам'яттю загиблих героїв.

Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській атомній станції, від імені Національної комісії з радіаційного захисту населення України бажаємо вам здоров'я, миру, благополуччя та довгих років життя.