15 січня 2021 року набрав чинності нормативно-правовий акт «Загальні положення безпеки зняття з експлуатації ядерних установок», затверджений наказом Державної інспекції ядерного регулювання України від 28 жовтня 2020 р. № 440, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30 грудня 2020 р. за № 1311/35594, що розроблений з урахування положень документів МАГАТЕ та референтних рівнів безпеки Асоціації Західноєвропейських ядерних регулюючих органів (Western European Nuclear Regulatory Association – WENRA) щодо зняття з експлуатації ядерних установок.

Цими загальними положеннями безпеки встановлюються основні вимоги до підготовки та провадження діяльності зі зняття з експлуатації ядерних установок. Зокрема, це стосується: визначення стратегії, планування та виконання робіт і заходів, впровадження системи управління діяльністю, оцінки безпеки та звітування про зняття з експлуатації ядерних установок тощо.

Також у документі визначено загальну мету безпеки під час зняття з експлуатації ядерних установок, а саме: захист персоналу, населення, у тому числі майбутніх поколінь, та довкілля від можливих негативних впливів діяльності із зняття з експлуатації ядерних установок.

У зв’язку з набранням чинності цього нормативно-правового акта, нормативно-правовий акт «Загальні положення забезпечення безпеки при знятті з експлуатації атомних електростанцій та дослідницьких ядерних реакторів», затверджений наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 09 січня 1998 р. № 2 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23 січня 1998 р. за № 47/2487, визнається таким, що втратив чинність.