26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи, яка віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.

Сьогодні виповнюється 36 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти.

Чорнобиль – це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність та високий патріотизм зупиняючи ядерну катастрофу. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.

У цей день вшануймо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу!

В цьому році Чорнобильська зона витримала двохмісячний ядерний тероризм з боку держави-агресора. Працівники показали, що вони гідні подвигу ліквідаторів. Ім було надзвичайно важко кожен день стикатися з дикими рашистами. Та той рівень взаємодопомоги та взаємопідтримки, який був протягом окупації, згуртованість та спільне використання хліба, води та інших благ першої необхідності – довели, що чорнобильців не зламати, а перемога точно буде за нами!..

НКРЗУ разом з усією Україною та спільно з міжнародними партнерами продовжить зусилля щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи і перебудови світової системи ядерної безпеки.

Висловлюю найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя заради майбутнього України.

Голова Комісії,
народний депутат України,
академік НАН України
Олександр КОПИЛЕНКО

Національна комісія з радіаційного захисту населення України підтримує звернення Голови Верховної Ради України Р.О Стефанчука до парламентаріїв з усіх куточків світу в рамках спеціального онлайн засідання «Ситуація в Україні», організованого геополітичною групою 12+, у межах 144-ої Асамблеї Міжпарламентського союзу, яке відбудеться 21 березня 2022 року.

У своєму зверненні Руслан Олексійович зазначає:

«Росія розв’язала військове вторгнення в масштабах, яких у Європі не було з часів Другої світової війни. Схоже, що захоплюючи Запорізьку й Чорнобильську АЕС, Кремль шантажує всю Європу ядерною катастрофою. Європейська та глобальна безпека сьогодні під загрозою».

Голова Верховної Ради України закликає  парламентаріїв з усіх куточків світу діяти більш рішуче для стримування російської агресії. Бо той факт, що війна триває вже 4-й тиждень, свідчить про те, що вжитих заходів недостатньо. Тому необхідно максимально мобілізувати потенціал депутатів парламентів різних країн світу, щоби зупинити воєнні злочини російського агресора проти Українського народу, покінчити зі смертю та руйнуваннями; закликати свої уряди створити no-fly zone над Україною заради мільйонів людей в Україні, заради європейської та світової безпеки та сподівається, що Міжпарламентський союз озвучить свою принципову позицію проти грубого порушення російським агресором міжнародного права.

Голова Комісії,
народний депутат України,
академік НАН України О.Л. Копиленко