Шановні колеги, щиро вітаю Вас із прийдешніми святами — Новим роком та Різдвом Христовим!

2022 рік навчив цінувати багато простих речей: цінувати життя, піклуватися про близьких і рідних, дарувати турботу та підтримку тим, хто найбільше її потребує. Рік, що минає, допоміг зміцнити нашу віру та показав, що навіть у найтемніші часи завжди потрібно залишати у серці місце для світла та добра.

Нехай 2023 рік подарує найголовніше перемогу та мир!

Нехай у кожному будинку оселиться здоров’я, щастя і благополуччя!

Голова НКРЗУ,
народний депутат України,
академік НАН України
Олександр КОПИЛЕНКО

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Пам’ятна дата встановлена Указом Президента від 10 листопада 2006 року №945/2006. Надання державного статусу Дню ліквідатора це данина мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, багато з яких заплатили власним життям і здоров’ям, щоб зупинити смертоносне радіоактивне випромінювання.

Минуло 36 років з цієї трагічної дати, проте наслідки цієї катастрофи ми відчуваємо і до цього дня. За цей період ми неодноразово мали змогу переконатися, що Чорнобильська катастрофа – це багатоаспектне, складне явище, яке вимагає до себе постійної державної уваги.

Нині, через майже чотири десятиліття технічного прогресу, ми маємо реальну загрозу аварії на Запорізькій АЕС, яку захопили та використовують як військову базу російські загарбники.

Сьогодні, вшановуючи учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній станції, від імені Національної комісії з радіаційного захисту населення України бажаємо всім ліквідаторам здоров’я, миру, благополуччя і довгих років життя та схиляємо голови перед кожним, чиє життя та здоров’я забрав «мирний атом».

Наслідки злочинної діяльності рашистів на Запорізькій АЕС призводять ще й до екологічної катастрофи. Вони нищать важливу екологічну складову роботи станції.