13-14 квітня 2021 року представники Держатомрегулювання взяли участь у черговому пленарному засіданні Західноєвропейської асоціації ядерних регуляторів (WENRA), яке проходило у форматі відеоконференції.

У ході засідання учасники поділились новинами щодо подій, які відбулись в країнах з попереднього пленарного засідання (листопад 2020 року) та обговорили організаційні зміни у регулюючих органах, головні технічні досягнення на ядерних установках, зміни у законодавстві країн-членів WENRA тощо.

Голова WENRA пан Олів’є Гупта (Генеральний директор Агентства з ядерної безпеки Франції - ASN) проінформував щодо стану виконання стратегічних завдань, відповідно до Стратегії асоціації, та результатів взаємодії WENRA з іншими організаціями (ENISS, ENSREG, HERCA, OECD/NEA тощо). Також він представив документ «Участь в діяльності WENRA: правила для майбутніх спостерігачів Асоціації та відповіді на питання для потенційних аплікантів», який був підтриманий членами асоціації.

Окрім цього, учасники заслухали звіти керівників робочих груп:

- з питань поводження з РАВ та зняття з експлуатації (WGWD);

- з питань гармонізації реакторів (RHWG);

- щодо імплементації референтних рівнів для дослідницьких реакторів (WGRR)

та спеціальної Координаційної групи WENRA, створеної у 2020 році з метою здійснення загального нагляду за оновленням референтних рівнів (SRL SG).

Під час своєї презентації Голова WGWD Саймон Морган відмітив значний прогрес України в діяльності робочої групи та наголосив, що під час останнього засідання (22-26 березня 2021 року) були підтверджені результати розгляду самооцінки України з питань захоронення РАВ.

Представники країн обговорили процес підготовки до проведення Європейською групою регуляторів ядерної безпеки (ENSREG) 2-ї партнерської перевірки, що запланована на 2023 рік.

Наступне пленарне засідання Західноєвропейської асоціації ядерних регуляторів (WENRA) відбудеться у листопаді 2021 року.