Надрукувати
Категорія: Оголошення

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи, яка віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.

Сьогодні виповнюється 36 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти.

Чорнобиль – це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність та високий патріотизм зупиняючи ядерну катастрофу. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.

У цей день вшануймо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу!

В цьому році Чорнобильська зона витримала двохмісячний ядерний тероризм з боку держави-агресора. Працівники показали, що вони гідні подвигу ліквідаторів. Ім було надзвичайно важко кожен день стикатися з дикими рашистами. Та той рівень взаємодопомоги та взаємопідтримки, який був протягом окупації, згуртованість та спільне використання хліба, води та інших благ першої необхідності – довели, що чорнобильців не зламати, а перемога точно буде за нами!..

НКРЗУ разом з усією Україною та спільно з міжнародними партнерами продовжить зусилля щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи і перебудови світової системи ядерної безпеки.

Висловлюю найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя заради майбутнього України.

Голова Комісії,
народний депутат України,
академік НАН України
Олександр КОПИЛЕНКО