Відбулася зустріч Голови Комісії О.Л. Копиленка і його першого заступника, академіка НАН України В.Ф. Чехуна, багаторічного директора Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України з Віце-прем’єром з питань євроінтеграції Ольгою Стефанишиною.

Обговорювалися перспективи боротьби з радіаційно індукованими онкологічними захворюваннями шляхом удосконалення онкологічної служби України відповідно до європейських норм і стандартів.

Відбулося чергове засідання Національної комісії з радіаційного захисту населення України, в ході якого було розглянуто кілька важливих питань, зокрема — радіонуклідне забруднення, спричинене об’єктами видобувної промисловості. На основі ретельного аналізу цієї ситуації було підготовлено рекомендації для Державної інспекції ядерного регулювання.

Ще одне питання, яке розглядалося комісією — це радіаційно-екологічний моніторинг та радіаційно дозиметричний контроль в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення. Члени Комісії зазначили важливість його розвитку в умовах приєднання до загальноєвропейської системи такого моніторингу.

Традиційно увагу Комісії привертає і робота з законопроектами, що входять у сферу її відповідальності. Цього разу було затверджено експертний висновок до проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій та забезпечення населення інформацією про їх радіаційний стан (реєстр. № 6476 від 28.12.2021), внесеного Кабінетом Міністрів України. Голова Комісії, народний депутат України, академік НАНУ Олександр Копиленко звернув увагу присутніх на те, що «сталою проблемою» є прагнення його розробників обійти реальні проблеми наших чорнобильців.

Як завжди, у засіданні Комісії взяли участь представники профільного Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, а також зацікавлених відомств, насамперед Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державної інспекції ядерного регулювання України, громадських організацій.