14 вересня 2020 року відбулася зустріч Голови Національної комісії з радіаційного захисту населення України Олександра Копиленка з Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною, на якій піднімалися питання міжнародного співробітництва в сфері ядерної безпеки.

Основною темою зустрічі стало співробітництво у сфері ядерної енергетики з метою забезпечення високого рівня ядерної безпеки, стан вирішення проблем, що виникли внаслідок Чорнобильської катастрофи. Зокрема, були розглянуті питання зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС, а саме: перетворення зруйнованого 4-го блоку - об’єкт «Укриття» - в екологічно безпечну систему, поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами, дезактивація забруднених територій, моніторинг навколишнього середовища. Також в ході обговорення значну увагу приділили науковим, економічним, соціальним та адміністративним аспектам мінімізації наслідків катастрофи на ЧАЕС.

Окремо  Голова Комісії обговорив з Віце-прем'єр-міністром України необхідність розробки нормативно-правової бази для здійснення контролю за станом навколишнього середовища, включаючи радіаційну складову, та програму приведення об’єктів по утилізації відходів гірничозбагачувальних комбінатів в екологічно-безпечний стан з використанням досвіду ЄС.