26 квітня виповнюється 37 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття.

Чорнобиль – це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність та високий патріотизм зупиняючи ядерну катастрофу. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.

У цей день, вшановуючи учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній станції, схиляємо голови перед кожним, чиє життя та здоров’я забрав «мирний атом»!

26 квітня — день пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Саме тому, в цей день відбувся круглий стіл з міжнародною участю «Відлуння Чорнобиля: нові виклики та загрози».

Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки запрошує до зустрічі у Національному музеї “Чорнобиль”, яка відбудеться 25 квітня о 17 годині.

До 37-ої річниці аварії на ЧАЕС ДНТЦ ЯРБ проведе захід “НЕлекція: радіаційна небезпека воєнного часу” та презентує експозицію “Зруйновані кордони: радіаційне обстеження Київщини”.