Авторизація

Повідомлення

До Дня народження атомної енергетики в Україні

26 вересня 1977 року о 20.19 був включений в електричну мережу турбогенератор №2 енергоблоку №1 Чорнобильської АЕС. Це був перший енергоблок, який почав виробляти електроенергію в Україні.
Незважаючи на те, що «Акт прийняття енергоблоку №1 Чорнобильської АЕС в експлуатацію» був підписаний 14 грудня 1977 року, а виведення цього енергоблоку на проектний рівень потужності відбулося 24 травня 1978 року саме цей день – 26 вересня небезпідставно вважається Днем народження атомної енергетики України.
У теперішній час завдяки роботі АЕС в Україні виробляється біля 55% електроенергії. АЕС є важливою складовою паливно-енергетичного комплексу держави.

Про проведення громадських слухань стосовно можливості продовження терміну експлуатації енергоблоку №4 Запорізької АЕС

25 вересня 2018 року в Енергодарі, місті-супутнику Запорізької АЕС, пройшли громадські слухання стосовно можливості продовження терміну експлуатації ядерної установки - енергоблоку №4 Запорізької АЕС.

Детальніше...

До 32-ї річниці аварії на ЧАЕС науковці зібрались на конференції в місті Славутич

25–27 квітня 2018 р. у м. Славутичі відбулась 3-тя Міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO-18.

Українські та міжнародні науковці, експерти та урядовці зібрались на обговорення нагальних проблем, що наразі потребують вирішення на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС та в чорнобильській зоні відчуження.

Учасниками конференції стали понад 200 фахівців з Білорусі, Німеччини, Польщі, США, України, Франції, Чехії, Японії, що представили 90 доповідей.

За результатами роботи конференції було підготовлено рішення, в якому запропоновано керівництву Чорнобильської АЕС та Державного агентства з управління зоною відчуження активізувати діяльність у таких напрямках як розробка програми наукового супроводу виведення Чорнобильської АЕС з експлуатації, проведення роботи з уточнення положень існуючої Стратегії перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему та інше.

Буде видано збірник матеріалів (тез та статей) доповідачів конференції INUDECO-2018.

Прийнято за основу проект Закону щодо удосконалення законодавства з питань поводження з радіоактивними відходами

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавства з питань поводження з радіоактивними відходами» (квітень 2018 року).

У чинному Законі «Про поводження з радіоактивними відходами» введено поділ радіоактивних відходів на два типи: короткоіснуючі та довгоіснуючі. Захоронення короткоіснуючих РАВ повинно відбуватись в приповерхневих або поверхневих сховищах. Довгоіснуючі РАВ повинні бути захоронені в стабільних геологічних формаціях.

Законопроектом № 6089 передбачено поділ радіоактивних відходів на чотири класи: дуже низькоактивні; низькоактивні; середньоактивні; високоактивні.

У пояснювальній записці зазначено, що віднесення радіоактивних відходів до конкретного класу визначатиметься згідно з нормами і правилами з ядерної та радіаційної безпеки. «Економічний ефект від впровадження удосконаленої класифікації буде суттєвим: у 10 раз буде дешевше захоронити всі РАВ в Україні, при цьому рівень безпеки людини та навколишнього середовища не знизиться і відповідатиме міжнародно визнаним нормам».

 

Порушення в роботі АЕС України (2000-2016 роки)

RSS-стрічка